16.8 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Σούπερ Ολυμπιακός άλωσε την Πόλη. 3-0 την Φενέρ

Ο Ολυμπιακός έπαιξε μπαλάρα στο Σουκρού Σαράτσογλου και θριάμβευσε με 3-0 επί της Φενέρμπαχτσε, με τον Μασούρα να σκοράρει δύο γκολ και να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο ματς για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Όνειρο στην Πόλη ήταν ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι πήραν το διπλό στο Σουκρού Σαράτσογλου, καθώς επικράτησαν 3-0 της Φενέρμπαχτσε για τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League, με δύο γκολ του Γιώργου Μασούρα και ένα του Τικίνιο.

Οι ερυθρόλευκοι έτσι παρέμειναν στην κορυφή του τέταρτου ομίλου με έξι πόντους στο +2 απ’ την Άιντραχτ, στο +5 απ’ την Φενέρμπαχτσε και στο +6 απ’ την Άντβερπ έχοντας κάνει μεγάλο πρώτο βήμα για την πρόκριση με το δύο στα δύο στα εναρκτήρια παιχνίδια.

Ο Ολυμπιακός άφησε την μπάλα στη Φενέρμπαχτσε στο πρώτο ημίχρονο, ενώ άνοιξε το σκορ νωρίς με τον Τικίνιο στο 6′. Αν και οι ερυθρόλευκοι δεν ξεκίνησαν καλά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μασούρας έριξε στα σχοινιά τους γηπεδούχους με δύο γκολ του στο 62′ και στο 68′.