11 C
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 1-2: Απόδραση στο 84

Ο Ολυμπιακός πέρασε δύσκολα από τους Ζωσιμάδες με τον Αραμπί να δίνει εν τέλει τη λύση στο 84ο λεπτό και τους ερυθρόλευκους να επικρατούν 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα στην 6η αγωνιστική της Super League Interwetten.

Δύσκολο ήταν το βράδυ για τον Ολυμπιακό στους Ζωσιμάδες, αλλά κατάφερε να φύγει με το τρίποντο. Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα για την 6η αγωνιστική της Super League Interwetten. Τη λύση έδωσε ο Αραμπί που πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 84ο λεπτό. Ο Αγκιμπού Καμαρά άνοιξε το σκορ στο 17′, ενώ στο 61′ με πέναλτι ισοφάρισε ο Εραμούσπε.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Ολυμπιακός πέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 14 πόντους και βρίσκεται στο +1 από ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Βόλο. Στην 6η θέση με εννέα πόντους στο +2 από τον ΟΦΗ είναι ο ΠΑΣ Γιάννινα, που γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα.

Στην επόμενη αγωνιστική ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ στο Γεώργιος Καραϊσκάκης (24/10, 20:30, NOVASPORTS, LIVE SPORT24).