9.3 C
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Νέα ήττα στην Κρήτη για τον Καραϊσκάκη

Ακόμη μία ήττα με 2-0 ,γνώρισε στην Κρήτη από τον Ηρόδοτο ο Καραϊσκάκης, μένοντας χωρίς βαθμό και χωρίς γκολ, μετά τα τρία πρώτα παιχνίδια.

Η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού είχε αποφασιστικότητα από το πρώτο λεπτό και εκμεταλλεύτηκε το καλό της πρώτο ημίχρονο.

Μόλις στο 11’λεπτό ο Μασάδο με ωραία επέλαση βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή και με πλασέ σημείωσε το 1-0.

Στο 32′ ο Γιαλούσης έπειτα από κόρνερ του Φραγκουλάκη πέτυχε με κεφαλιά το τελικό 2-0, ενώ στο 43′ ο Καραϊσκάκης έχασε σημαντική ευκαιρία με τον Παπαδόπουλο για να μειώσει το σκορ.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Κουράκης, Προβυδάκης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Μπάμπης, Φραγκουλάκης, Αργκιλέσι, Φουκαράκης (46’ Κασαπάκης), Σμυρλής (80’ Δαμιανάκης), Μασάδο (60’ Αμαραντίδης), Κωνσταντινίδης.

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ: Στεφανάκος, Παπανίκου, Παντίδος, Καπίας, Παναγιώτου, Χούσος, Ψιάνος Παπαδόπουλος (67’ Μασούρας), Κάκκο (59’ Ματθαίου), Μπεκατώρος (46’ Γυφτοκώστας), Άλεξιτς.