19.8 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Mεγάλη νίκη για τον Καραϊσκάκη απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας

Mεγάλη νίκη για τον Καραϊσκάκη στην έδρα του απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας με 3-1.

Μόλις στο 3ο λεπτό, ο Χούσος σέντραρε και ο Μακρής με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Ο Καραϊσκάκης έχανε ευκαιρίες, όμως η Αναγέννηση Καρδίτσας ισοφάρισε στο 28o λεπτό σε 1-1 με κοντινή προβολή του Πλαβούκου.

Στο 50ο λεπτό, ο Λουκίνας εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας της  Αναγέννηση Καρδίτσας και πέτυχε με πλασέ το 2-1.

Στο 76ο λεπτό ,ύστερα από σέντρα του Παπανίκου, ο Λουκίνας και πάλι ,πέτυχε με κεφαλιά το δεύτερο προσωπικό του γκολ και έγραψε το τελικό 3-1 για τον Καραϊσκάκη.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Παπαβασιλείου): Μέλκα, Παπανίκου, Καραγιαννίδης, Θεολόγου, Μακρής (88′ Μουκίδης), Μακρίδης, Κόλλινς, Φούσου (91′ Αβραμίδης), Δημητριάδης, Κυριάκης (72′ Γυφτοκώστας), Λουκίνας.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Ποζατζίδης, Θεοδωράκης, Κισκαμπάνης, Μπιτέλης, Σουντούρα, Σταματάκης, Πλαβούκος, Τζέκος (80′ Παπαευθυμίου), Χαντζάρας (70′ Κονέ).

Διαιτητής: Αδαμόπουλος (Ζακύνθου)
Βοηθοί: Ψαρρής (Ζακύνθου), Τριανταφύλλου (Αιτ/νίας)
Κίτρινες: Λουκίνας, Δημητριάδης – Καρρίκι, Χαντζάρας, Κισκαμπάνης