Κυριακή, 17 Μαρτίου, 2024

Αμβρακία Κωστακιών – Αστέρας Ιτέας[ΔΕΙΤΕ το σκορ και την περιγραφή του αγώνα].

Αμβρακία Κωστακιών – Αστέρας Ιτέας  4 – 3
Περιγραφή του αγώνα:
1-0 μόλις στο 13 λεπτό με σκόρερ τον Ντίνο Τάσιο, με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 14 λεπτό νέα ευκαιρία και πάλι με τον Ντίνο Τάσιο με σουτ βολέ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να περνάει μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.Στο 21 λεπτό δεν δόθηκε πέναλτι σε ανατροπή αλλά κόρνερ για τους γηπεδούχους. Στο 23 λεπτό πέναλτι αυστηρό σε διεκδίκηση της μπάλας στον αέρα κέρδισε ο Θάνος για τον Αστέρα Ιτέας.Το εκτέλεσε ο Τοπούζης και έγινε το 1-1
Στο 31 λεπτό γκολ και 2-1 με σουτ μέσα από την περιοχή από τον Ντίνο Τάσιο κ πάλι.Στο 36 λεπτό γκολ και 3-1 με τον Σωτηρόπούλο, μετά από ωραία ομαδική ενέργεια με σουτ μέσα από την περιοχή.
Στο δεύτερο ημίχρονο στο 47 λεπτό διπλή ευκαιρία για τους Κωστακιούς μετά από εκτέλεση φάουλ.Στο 56 λεπτό ωραίο ανάποδο ψαλίδι του Νταλάκα το οποίο έπιασε ο τερματοφύλακας του Αστέρα Ιτέας.Στο 74 λεπτό αυτογκόλ και 4-1 για τους γηπεδούχους.
Στο 75 λεπτό πέναλτι κέρδισε ο Δαμιανός το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Τοπούζης και έγινε το 4-2.Στο 84 δεν δόθηκε πέναλτι πάνω στον Νταλάκα για τους Κωστακιούς.
Στο 90 δεν δίνεται πέναλτι πάνω στον Δαμιανό για την Ιτέα και στην συνέχεια της φάσης γίνεται σουτ με την μπάλα να περνάει μόλις έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι.
Στο 93 γκόλ  και 4-3 με κεφαλιά του Χαρδαλούπα μετά από κόρνερ για την Ιτέα.Στο 94 ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του αγώνα που βρίσκει την Αμβρακία Κωστακιών μεγάλη νικήτρια με 4-3 επί του Αστέρα Ιτέας.
Έτσι μετά και από την ήττα του Ναυπακτιακού στον άλλο αγώνα από τον Τηλυκράτη για τα μπαράζ ανόδου, η Αμβρακία Κωστακιών είναι πρώτη με 4 βαθμούς μαζί με τον Τηλυκράτη.
Νέο ραντεβού την Κυριακή στις 5 μ.μ στο γήπεδο των Κωστακιών να υποδέχεται τον Ναυπακτιακό που βρίσκεται 1 βαθμό πίσω του.