ΑΚ ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ: Αποτελέσματα Αγώνων

Τα αποτελέσματα των ομάδων της Ακαδημίας στις 30-11/1-12-19:

ΠΡΟΜΙΝΙ:
ΑΚ ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – A.O. ΖΗΡΟΥ 20-0
Το παιχνίδι δεν πραγματοποιήθηκε διότι η ομάδα του ΑΟ ΖΗΡΟΥ δεν προσήλθε. Νίκη λοιπόν για την ομάδα μας με σκορ 20-0.

ΑΚ ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ (Β) – ΒΑΟ 25-60
ΠΥΡΡΟΣ(ΚΩΣΤΑΠΑΠΠΑΣ Γ)
Μπίνας Κ…… Κατσαούνος Φ…. Τσώλας Β…. Παπάκος Β…. Άσσι Χ….. Αρκουμάνης Ν….. Αρκουμάνης Μ…. Χρήστου Γ…. Παπαϊωάννου Μ…. Παππάς Μ….Ευαγγελόπουλος Γ …. Αθανασίου Α…. Κατσιγιάννης Α…. Γεωργάκης Σ…..Ζιώρης Γ….Πολύζος Μ.

Άλλη μια αγωνιστική εμπειρία για τους μικρούς μας αθλητές (6η Δημοτικού). Ήμασταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο και γενικά η απόδοσή τους δίνει πολλές ελπίδες για την επόμενη χρονιά.

ΑΝΤΡΙΚΟ:
ΑΚ ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – ΑΝΩ ΠΟΛΗ = 76-77(16-20//33-35//52-59//76-77)
ΠΥΡΡΟΣ (ΚΩΣΤΑΠΑΠΠΑΣ Γ)
Σαπρίκης Β 5(1)…. Πέτσας Π 6 …. Γιαννάκης Δ 9(1) …. Οικονομίδης Π 3(1) …. Σκορδής Ορ 7(1) …..Λιάπατας Γ 5 ….Βάσιος Θ 9 ….Κότσικας Γ 14(3) …. Αθανασίου Θ.. Δημητρίου Γ 19(2)…
ΑΝΩ ΠΟΛΗ
Ζήκος 7.. Δημητρίου 17.. Ζουρής.. Πρίντζος 10.. Βαρέλης 10(2).. Νούτσος 20(3).. Κοντοδήμας.. Τσιαντής.. Μπρ’αμης 8(1) … Αναγνώστου 3… Μπάτσης…

Το αντρικό τμήμα πήρε μια σημαντική νίκη για την διεκδίκηση των δύο πρώτων θέσεων του ομίλου.

Προηγήθηκε 3 φορές μέχρι 12 πόντους διαφορά και ενώ γενικά είχε τον έλεγχο του αγώνα, στα τελευταία λεπτά υπήρχε αμυντική ολιγωρία με αποτέλεσμα να δεχτεί 3 τρίποντα σε ισάριθμες επιθέσεις.

Στο τέλος βέβαια κράτησε την μπάλα στην κατοχή της με γρήγορες πάσες και κατορθώσανε να κερδίσουν τον αγώνα.