19.8 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Εθνικός Φιλιππιάδας – Πιερικός 1-2[ΔΕΙΤΕ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ].

Εθνικός Φιλιππιάδας – Πιερικός 1-2
Ήττα για τον Εθνικό Φιλιππιάδας σήμερα στην μάχη που δίνει για να κρατηθεί στην κατηγορία.Ο Πιερικός προηγήθηκε στο 15 λεπτό μετά από λάθος της άμυνας του Εθνικού σε εκτέλεση φάουλ από δεξιά.Το 0-2 έγινε στο 30 λεπτό  αφού προηγήθηκε κακό διώξιμο της μπάλας.
Στο 40 λεπτό  δοκάρι για τον Εθνικό σε σουτ έξω από την περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός ανέβασε την απόδοση του και  είχε δυο μεγάλες ευκαιρίες από το ύψος της μικρής περιοχής.
Στο 85 λεπτό αποβολή για τον Πιερικό  και χαμένο πέναλτι για τον Εθνικό με τον Παναγιωτόπουλο.
Το ματς είχε πάρει “φωτιά” με τον Εθνικό να κερδίζει και νέο πέναλτι στο 88 λεπτό και αυτή την φορά να ευστοχεί με τον Χριστογιάννη για το 1-2.
Στο 93 λεπτό ο διαιτητής αρνήθηκε να δώσει νέο πέναλτι πάνω στον Γήττα ο οποίος αποβλήθηκε για διαμαρτυρία. Με 9 παίκτες τελείωσε το ματς ο Πιερικός για καθυστερήσεις. ΜVP του αγώνα ήταν ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων ο οποίος έπιασε ένα πέναλτι και στο 40 λεπτό με τα ακροδάχτυλα του έστειλε την μπάλα στο δοκάρι ύστερα από σουτ στο “γάμα” της εστίας του.
ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ.