17.8 C
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Στο 1-1 κόλλησε ο ΠΑΣ απέναντι στην Λαμία

Iσόπαλος με 1-1 ήρθε ο αγώνας του ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στην μαχητική Λαμία στους Ζωσιμάδες.

Ο ΠΑΣ προηγήθηκε στο 64ο λεπτό,όταν ο Βουό έχασε τον Μαυροπάνο από την εκτέλεση κόρνερ του Ναδάλες και ο νεαρός έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με δυνατή κεφαλιά (1-0).

Ο Τσούκαλος ισοφάρισε σε 1-1 στο 77ο λεπτό με κεφαλιά, από εκτέλεση φάουλ του Πίτι.

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Άγγελος Πήττας (Ηλείας), Αντώνιος Πυλαρινός (Ζακύνθου)

4ος: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

ΠΑΣ Γιάννινα (Γ. Πετράκης): Βελλίδης, Αποστολόπουλος (72′ Μπουκουβάλας), Μιχαήλ (46′ λ. τρ. Σκόνδρας), Μαυροπάνος, Τζημόπουλος, Ναδάλες, Λίλα, Γιάκος, Μανθάτης, Σολτάνι (λ. τρ. Χαλκιαδάκης), Κόντε.

Λαμία (Μπ. Τεννές): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Παπαργυρίου (57′ Καραγιάννης), Όμο, Μπλάζιτς, Πίτι, Αναστασόπουλος, Μπουλούλης (75′ Φράγκος), Βουό (69′ Τσούκαλος).