19.8 C
Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024

Με το δεξί ο Καραϊσκάκης νίκησε με 2-1

Μεγάλη νίκη για τον Καραϊσκάκη απέναντι στον ιστορικό Εργοτέλη, στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων με 2-1.

Το πρώτο γκολ μπήκε στο 14ο λεπτό, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Δημητριάδη, ο Μακρής με κοντινή προβολή έκανε το 1-0.

Στο 55ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση για τον Εργοτέλη με κοντινή κεφαλιά του Κάιπερ,μετά από σέντρα του Σταμόπουλου.

Στο 62ο λεπτό ο Καραϊσκάκης  πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ με τον Λουκίνα, o οποίος με πλασέ πέτυχε το τελικό  2-1.

Διαιτητής : Κολυτάς (Κέρκυρας)  Βοηθοί : Γκοτσόπουλος (Αχαΐας) – Φραγκούλης (Πρέβεζας)  4ος : Μακρυπόδης (Αχαΐας)

Καραϊσκάκης (Παπαβασιλείου) : Μέλκας, Παπανίκου, Τσοντάκης, Καραγιαννίδης, Θεολόγου, Μακρής, Κόλλινς, Δημητριάδης (57’ Μακρίδης), Γυφτοκώστας (80’ Μπεκατώρος), Κυριάκης (68’ Μουκίδης), Λουκίνας

Εργοτέλης (Γκώνιας) : Λαδάς, Μπουρσέλης, Βογιατζής, Μπάτζιος, Σταμόπουλος, Μαζουλουξής, Μπούζας, Μπουτσάκης (63’ Ιατρούδης), Εντιαγέ, Έφορντ (76’ Μανουσάκης), Κάιπερς (85’ Ροβίθης)