Ολοκληρώθηκαν οι σχολικοί αγώνες Στίβου για τα Δημοτικά Σχολεία, την Τρίτη 25 Απριλίου 2017 στην Άρτα με τη συμμετοχή πολλών μαθητών, που είχαν τη συμπαράσταση συμμαθητών, δασκάλων και γονέων.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα στα αγωνίσματα :
600 μ. κοριτσιών
1η Σιαμαντά Δήμητρα 1:59:50 (1ο Δ.Σ. Άρτας)
2η Τσιώρη Ιωάννα 2:02:55 (2ο Δ.Σ. Άρτας)
3η Αρτέμη Αναστασία 2:03:50 (6ο Δ.Σ. Άρτας)
1000 μ. αγοριών
1ος Αρχιμανδρίτης Οδυσσέας 3:38:19 (Δ.Σ Νεοχωρίου)
2ος Μπούγας Αθανάσιος 3:38:82 (1ο Δ.Σ. Άρτας)
3ος Τσόγκας Χρήστος 3:39:00 (Δ.Σ. Αγ. Παρασκευής)
Μήκος αγοριών
1ος Πέτσας Νικόλαος 4,43 (Δ.Σ. Κωστακιών)
2ος Κόκκας Αλέξανδρος 4,31 (9ο Δ.Σ. Άρτας)
3ος Τζουβάρας Δημήτρης 4,01 (7ο Δ.Σ. Άρτας)
Ρίψη αγοριών
1ος Πατέντας Λάμπρος 39,90 (8ο Δ.Σ. Άρτας)
2ος Χρύσης Πάρης 38,15 (4ο Δ.Σ. Άρτας)
3ος Κοτσαρίνης Βασίλης 36,90 (1ο Δ.Σ. Άρτας)
50 μ. αγοριών
1ος Σερβετάς Τρύφωνας 7.16 (Δ.Σ. Πέτα)
2ος Τσιώλας Απόστολος 7.78 (Δ.Σ. Καλαμιάς)
3ος Κατσαούνος Παναγιώτης 7.85 (Δ.Σ. Αγ. Σπυρίδωνα)
50 μ. κοριτσιών
1η Κουτσούκη Ανθούλα 7.78 (1ο Δ.Σ. Άρτας)
2η Γαλάνη Δήμητρα 8.31 (1ο Δ.Σ. Άρτας)
3η Αβράμη Εύη 8.56 (7ο Δ.Σ. Άρτας)
Ύψος αγοριών
1ος Σκορδής Ορέστης 1,20 (2ο Δ.Σ. Άρτας)
2ος Βασιλάκης Αλέξανδρος 1,20 (4ο Δ.Σ. Άρτας)
3ος Κοσμάς Αθανάσιος 1,20 (Δ.Σ. Νεοχωρίου)
Ύψος κοριτσιών
1η Τατσιοπούλου Αικατερίνη 1,15 (8ο Δ.Σ. Άρτας)
2η Γεωργοπούλου Αθανασία 1,15 (9ο Δ.Σ. Άρτας)
3η Μπούρα Ευαγγελία 1,10 (4ο Δ.Σ. Άρτας)
Κανελλοπούλου Αικατερίνη 1,10 (1ο Δ.Σ. Άρτας)
Μήκος κοριτσιών
1η Μπαλάτσα Φωτεινή 3,76 (Δ.Σ. Αγ. Παρασκευής)
2η Χάϊδου Γεωργία 3,76 (Δ.Σ. Αγ. Αναργύρων)
3η Χασκή Χρύσα 3,75 (8ο Δ.Σ. Άρτας)
Ρίψη κοριτσιών
1η Δήμου Μαριάνθη 34,42 (9ο Δ.Σ. Άρτας)
2η Βασιλάκη Σαββίνα 28,90 (Δ.Σ. Ελεούσας)
3η Σακέλλιου Ελευθερία 28,60 (8ο Δ.Σ. Άρτας)
Σκυταλοδρομία κοριτσιών
1ο 1ο Δ.Σ. Άρτας
α) Μολώνη Ηλιάννα
β) Νάνου Λαμπρινή
γ) Τζώρα Κυβέλη
δ) Μολώνη Μυρσίνη
2ο Δ.Σ. Γραμμενίτσας
α) Πλακιά Βασιλική
β) Κώστα Δήμητρα
γ) Αλέξη Λαμπρινή
δ) Κουτσάκη Νεκταρία
3ο 9ο Δ.Σ. Άρτας
α) Καλατζή Μαρία
β) Καλατζή Σοφία
γ) Μούστο Αντελίνα
δ) Πολύζου Ελίνα
Σκυταλοδρομία αγοριών
1ο Δ.Σ. Καλαμιάς
α) Τσιώλας Απόστολος
β) Νάστος Μάξιμος
γ) Κύρκος Κωνσταντίνος
δ) Ζαβάνι Ιλία
2ο 1ο Δ.Σ. Άρτας
α) Τζαρής Οδυσσέας
β) Σακκάς Απόστολος
γ) Παπανδρέου Φώτης
δ) Λάμπρος Σπυρίδων
3ο 5ο Δ.Σ. Άρτας
α) Ντόλαν Αντρέα
β) Σιαφάκας Κωνσταντίνος
γ) Σιλιόγκας Κωνσταντίνος
δ) Παπαλάμπρος Στυλιανός