17.8 C
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Κυπελλούχος Γ Εθνικής ο Καραϊσκάκης

Το κύπελλο της Γ Εθνικής κατηγορίας κατέκτησε ο  Καραϊσκάκης αφού επικράτησε με 1-0 της Αχαϊκής.

Η νίκη αυτή είναι η σημαντικότερη επιτυχία της Αρτινής ομάδας στην μέχρι τώρα ιστορία της.

Ο  Καραϊσκάκης ήταν καλύτερος κατά την διάρκεια του αγώνα και άξιζε την νίκη και το κύπελλο.Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 56ο λεπτό με ωραίο σουτ του Κουσίδη.

Με εννέα ολοκλήρωσε το ματς η Αχαϊκή λόγω τραυματισμού του Κωστούλα και της δεύτερης κίτρινης κάρτας του Κωνσταντινόπουλου στα τελευταία λεπτά.

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ: Ανδρούτσος, Παπανίκου, Λάμπρου, Βελέτης, Καραγιαννίδης, Κόλινς (91′ Γούλας), Χαρτσιάς, Ντατίδης, Γυφτοκώστας, Κουσίδης (75′ Αβραμίδης), Ευαγγέλου (46′ Ζιγκερίδης).

ΑΧΑΪΚΗ: Δρακόπουλος, Ντάζος, Στεφανόπουλος, Σωτηρόπουλος, Χαρίζι, Κωνσταντινόπουλος, Αποστολόπουλος, Δριμάλας, Κωστούλας, Γεωργόπουλος (73′ Μαντάς), Ρουμπάτος (60′ Αγγελόπουλος).