26.8 C
Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Ισόπαλος στη Σπάρτη ο Καραϊσκάκης

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την Σπάρτη ο Καραϊσκάκης, ο οποίος αναδείχτηκε ισόπαλος με την τοπική ομάδα, με σκορ 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο ελάχιστες φάσεις δημιουργήθηκαν μπροστά στις δύο εστίες,Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 68′ ο Ράντι με ισχυρό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή,νίκησε τον Μέλκα και έκανε το 1-0.

Ο Καραϊσκάκης όμως δεν τα παράτησε και στο 92′ από σέντρα του Κυριάκη, ο Ευαγγέλου στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Σπάρτη (Πολυμενέας): Μακρυωνίτης, Ζουλιώτης, Σάββα, Οικονομόπουλος, Σανδραβέλης, Γραικός (84′ Νιάρος), Τσιμόντζι (81′ Δοδοντσάκης), Τριανταφυλλάκος, Παναγιώτου, Ράνος, Ράντι (89′  Φουρτάδο)

Καραϊσκάκης (Παπαβασιλείου): Μέλκα, Παπανίκου, Καραγιαννίδης, Θεολόγου, Μπεκατώρος, Χούσος, Ψιάνος (73′ Ευαγγέλου), Μακρής, Δημητριάδης (70′ Κυριάκης), Μακρίδης (86′  Ρανγκέλοφ), Λουκίνας