15.8 C
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

ΠΑΟΚ – Άρης 0-1: Μεγάλη νίκη του Άρη μέσα στην Τούμπα

Σε ένα ντέρμπι Θεσσαλονίκης που στιγματίστηκε από επεισόδια και διακοπή, ο Άρης πήρε το διπλό επικρατώντας 1-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα για την 11η αγωνιστική της Super League Interwetten με τον Μαντσίνι να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο 41ο λεπτό.

Το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και στον Άρη πήγε στους κίτρινους. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου επικράτησε 1-0 του Δικεφάλου στην Τούμπα για την 11η αγωνιστική της Super League Interwetten. Ο Ντάνιελ Μαντσίνι ήταν εκείνος που έδωσε τη νίκη στους κίτρινους στο 41ο λεπτό. Φυσικά, το παιχνίδι στιγματίστηκε από την εισβολή οπαδών στον αγωνιστικό χώρο και διακοπή του αγώνα, με τον διαιτητή Ρόμπερτ Μάντεν να αποφασίζει τη συνέχεια του ματς έπειτα από 42 λεπτά διακοπής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Άρης ήταν πιο επικίνδυνος στον αγωνιστικό χώρο πήρε δίκαια το προβάδισμα, ενώ ο ΠΑΟΚ δεν αξιοποίησε τις στιγμές όταν είχε την κατοχή της μπάλας και προσπαθούσε να πιέσει τους φιλοξενούμενους. Έτσι η ομάδα του Μάντζιου έφυγε από την Τούμπα με ένα μεγάλο διπλό.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο ΠΑΟΚ έμεινε στους 19 πόντους και πλέον βρίσκεται στο -10 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Ο Άρης ανέβηκε στους 14 πόντους και πλησίασε στο -2 από την πρώτη εξάδα.