10.8 C
Arta
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Ιδανική πρεμιέρα, 3-0 ο ΠΑΣ τον Ατρόμητο

Ιδανική πρεμιέρα, στο κατάμεστο γήπεδο των Ιωαννίνων έκανε ο ΠΑΣ Γιάννινα. Ήταν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι και παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες οι Γιαννιώτες έφυγαν ευχαριστημένοι καθώς η ομάδα τους επικράτησε με 3-0 εκμεταλλευόμενη στο απόλυτο τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

Πολύ καλύτερος ο ΠΑΣ στο ξεκίνημα του αγώνα είχε ένα ακυρωθέν γκολ στο 5′ ενώ στο 9′ ο Ακόστα εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι ανοίγοντας το σκορ!

Καλύτερος ο ΠΑΣ στο πρώτο ημίχρονο έφτασε στο 2-0 όταν μετά το λάθος των Λαζαρίδη, Μπιτόλο ο Μαμπουλού έβγαλε την ασίστ κιο Κόντε νίκησε τον Γκορμπούνοφ.

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε καλύτερο το β’ ημίχρονο είχε κάποιες καλές φάσεις αλλά στο 57′ ο Μαμπούλου έβγαλε τη δεύτερη ασίστ κι ο Κόντε με το δεύτερο του γκολ διαμόρφωσε το 3-0!